Bács-Kun Sport III./28. 1998.12.10.

Bács-Kun Sport III./29. 1998.12.13.

Bács-Kun Sport III./30. 1998.12.15.

Bácsalmás-Nemesnádudvar 2-1 (1-0)

Újabb diadalt aratott a PVSE labdarúgócsapata. Immár harmadszor! A legújabb Nádudvar elleni siker különlegességét, pedig az adta, hogy a vendégek edzője még a PVSE együttesével kezdte az idényt, majd onnan távozva került Nádudvarra. Bácsalmáson őt követte Narancsik Máté, aki az általa dirigált 11 mérkőzésen 14 pontot könyvelhet el csapatával, szemben Szőccsel aki ugye nullapontos maradt az ősszel. No, de ne személyeskedjünk. Tény, hogy a PVSE megtáltosodott.

Megyei I. Osztály 26. Forduló. Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Tóth, Lencsés, Pocsai.

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Majoros (Mohácsi 80.'), Káli, Váits, Martinovics, Mándity, Szigeti, Köves (Kővári 59.'). Edző: Narancsik Máté. Nemesnádudvar: Kovács - Jagicza, Nébl, Pusztai, Budimácz, Schindler, Szűcs (Gruber 65.'), Simon, Pesti, Aranyos, Czvetnics (Szabados). Edző: Szőcs Lázár.

Több szempontból is érdekes mérkőzést játszottak a csapatok Bácsalmáson. Elsődleges kérdés volt: folytatódik-e a PVSE sikersorozata? Sorozat, hiszen ezt megelőzően „zsinórban", már három mérkőzésen veretlenek maradtak (Helvécia, Tiszaalpár, Gara), hazai pályán, a négy tavaszi fordulóban két döntetlen mellett, kétszer győztek. Megkülönböztetett figyelemmel követték nyomon a mérkőzést az érdeklődők már abból a szempontból, hogy folytatódik-e az utóbbi három mérkőzésen tapasztalt jó hajrá, ami a sikerhez vezetett. (Mint emlékezetes a Helvécia, Tiszaalpár és Gara elleni meccseken az utolsó tíz percben születtek a gólok.) Vagy az 1997-98-as bajnoki évet még Bácsalmáson kezdő, ám idény közben távozó Szőcs Lázár által irányított Nemesnádudvar ellen megszakad az őszi sikertelen sorozathoz képest, remek széria. A győzelem a papírformának megfelelően a hazai csapatnak állt, hiszen a vendégek kikaptak a tíz emberrel küzdő Helvécia ellen és hazai pályán a Tiszaalpártól. A PVSE pedig ugye, legyőzte az előbbi csapatot, míg az utóbbi ellen döntetlent harcolt ki idegenben.

A hazai csapat az utóbbi mérkőzések gyakorlatával szemben már az első félidőben megnyerhette volna a mérkőzést. Szakítva a hagyományokkal már a 15 percben vezetést szerzett: Váits jó 25 méterről bikázta kapura a labdát, amit a vendégek kapusa bravúrosan öklözött ki a bal felső sarok elől. A labda jobb oldalra szállt, amit a hazai támadók szereztek meg, még a tizenhatoson belül. Az egyik nádudvari védő, pedig buktatta a labdát birtokló játékost. A játékvezető habozás nélkül a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Káli végezte el, és a balra vetődő Kováccsal ellentétben, a kapu jobb oldalába lőtte a labdát: 1-0.

Öt perccel később, Majoros ugratta ki a védők között Szigetit. Ő egyedül törhetett kapura, már a kapust is elfektette és ballal az üres kapura gurította a labdát, ám egy lélekszakadva visszafutó védő kivágta a gólba tartó labdát. Szigeti akár a gólvonalon is átvezethette volna, ám nem tette. Kár. A továbbiakban kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, gól nélkül.

******

*Kecel, Solt, Hajós és Izsák csapatai csak 25 mérkőzést játszottak.

A második félidő elején, a mérkőzés 55. percében egyenlítettek a vendégek. A kitörő nádudvari játékost Futó a tizenhatoson belül buktatta. A játékvezető ismét a tizenegyes pontra mutatott. A labda mögé Pesti állt, és a kapu jobb alsó sarkába helyezte: 1-1.

Az alighogy pályára lépő, sérülés miatt sokat kihagyó Kővári, első labdaérintéséből majdnem gólt ért el. Majoros jobbról ívelte át a labdát az egyedül maradt Kővárinak, ám most a helyzet nem realizálódott gólban. Talán, az rémlett fel a PVSE játékosaiban, hogy korai lenne még a győztes gólt belőni. Ennek megfelelően, visszatértek az utóbbi időben követett szisztémához, az utolsó tíz percben lőtt, aranyat (pontot, pontokat) érő gólokhoz.

Az utolsó félórában már az idegek harca folyt a pályán. Mindkét kapust foglalkoztatták a támadók, de Kovács, a vendégek kapusa volt kénytelen többször is a kapu előterének sártengerében megmártózni. A 84. percig, szó szerint állta a sarat, ám ekkor alaposan beragadt a sárban. A jobb oldalon Majoros tört előre, majd a védők és a kapus között, a hosszú sarok előtt helyezkedő Szigetihez játszotta a labdát jó ütemben, és Szigeti nem hibázott: 2-1.

Ezzel Szőcs Lázárnak nem maradt más dolga, mint gratulálni a hazai csapat győzelméhez, amit meg is tett. A dokumentum teteje

Bácsalmás-Nemesnádudvar 4-2 (2-0)

Ifjúsági mérkőzés. Góllövők: Páhor, Stefanovics, Csőke, Zátonyi.

Tanulmányúton Nyugat-Európában

Tíznapos nyugat-európai túrára indul a megyei serdülő labdarúgó-válogatott és a bácsalmási Focisuli hasonló korosztályú csapata. A túravezető, Kiss Baranyi Sándor, aki a bácsalmási labdarúgó palánták edzőjeként, idén január elsejétől a megyei serdülő válogatott szakvezetői tisztségét is betölti, így összegzi a programot és szűkebb hazája, Bácsalmás utánpótlásának eredményeit.

- Május hatodikán indulunk Franciaországba, a Clermont Ferrand-ban, serdülő korosztály részére rendezett nemzetközi tornára. A megyei válogatott az 1982-s, a PVSE csapata az 1983-as korosztályában indul. A torna jó szolgálatot tesz más nemzetek hasonló korú labdarúgóival szembeni erőfelmérésre. A sportszakmai célokon túl, az utazásunk alatt megismerkedünk Bécs, Salzburg, München, Stuttgart, Párizs, London, Canter Burry, Bruge, Gent, Brüsszel és Köln nevezetességeivel is.

- Mi a helyzet a bácsalmási utánpótlás nevelésében?

- Május 15-én hazatérve a túráról, folytatódik a serdülő bajnokság. A PVSE most utazó csapata a megyei serdülőbajnokság Bajai csoportjában listavezető. A csapat kiemelkedő képességét talán az is jelzi, hogy a gólkülönbségünk 81-1.  Négy mérkőzés van még hátra, amelyből egyszer, május 24-én játszunk Bácsalmáson. Május végén pedig Bácsalmás testvárosainak Backnang, Bizovác, Bezdán, Nagymegyer részvételével rendezünk háromnapos tornát. Az is örömteli, hogy a júniusban, Miskolcon megrendezésre kerülő országos döntőben, a területi serdülő válogatott tagjaként, Bodrogi Kornél és Tóth Csaba révén Bácsalmás is érdekelt. A dokumentum teteje

Május 6-án szerdán, a  Magyar Kupa megyei negyedik selejtező fordulójában Kunbaján szerepeltek Tompa labdarúgói. A gyors első találatuk után, átmentek tompába és egy szót sem szólhattak volna, ha 4-1 re végződik az első félidő. Persze nem így történt.

Nem sikerült az újabb hármas nyerő széria öt nap alatt. Akkor az ötödik napon, a Mélykút NB III-as csapatát fogadták és az 1-1-es végeredmény a Kunbaja továbbjutását jelentette a kupában. Most, május 2-án, szombaton, rosszul indult az öt nap. A Bács-Kiskun megyei Szabadidős Sportszövetség által rendezett kispályás teremtorna megyei döntőjében Izsákon, a kupa védő Kunbaja tartalékos csapattal tudott kiállni. Ennek megfelelően, csak a hatodik helyén végzett, ami a döntő utolsó helyét jelenti. Viszont, ha azt nézzük, hogy mennyi csapat nem tudott ide eljutni még dicséretes eredménynek is nevezhetjük. A bajai érdekeltségű MAXI GÁZ hengerelt. Veretlenül végzett az élen. A dokumentum teteje

Másnap, május 3-án, hazai pályán vigasztalódott a Gálfi-legénység. Kiegyenlített első félidő után magabiztosan győzték le az előkelőhelyen tanyázó Szakmár együttesét.  Kunbaja - Szakmár 3-1 (1-1)

Kunbaja a jobb gólkülönbségének köszönhetően továbbra is az élen várja a bajnoki hajrát, - és az újabb kupafordulót, a megyei első osztályban vitézkedő Tompa ellen hazai pályán. Visszatérve a bajnokságra, talán a Kunbaja malmára hajtja a vizet az a tény is, hogy a vetélytárs Csávoly az utolsó három hazai mérkőzését, már nem játszhatja le a megszokott környezetben. A pályájukat betiltották a bíró bántalmazása miatt. Egyébként Kálmán Attilát, aki a Mélykút elleni mérkőzésen Piegelt „bántalmazta" nemcsak a hazai, de az idegenbeli bajnoki és kupamérkőzéstől is eltiltották öt mérkőzés erejéig.

Május 6-án, szerdán, a második ötnapos ciklus ötödik napján, újabb bravúr reményében verődött össze Kunbaja és környékének népe. Kunbaja sikerét ígérte a Mélykút ellen kivívott továbbjutás, továbbá az, hogy most, csak egy megyei első osztályban szereplő csapat az ellenfél. Tovább növelte a Kunbaja esélyeit, hogy a Tompa fél tucat góllal tért haza a hetényegyházi kiruccanásról. No, talán ez volt a legnagyobb tévhit, hogy a tompai játékosok teljes letargiába esnek a nagy zakó után, és simán tovább jut Kunbaja.

Magyar Kupa megyei selejtező 4. Forduló.  Kunbaja, 300 néző. Vezette: Kövecses - Mészáros, Nyerges.

Törölve

* az élen álló Kunbaja és Csávoly 22-22 mérkőzést játszott, míg Sükösd és Nagybaracska csapata már 23-23 fordulón van túl!

Kunbaja: Sólya - Agócs (Sáfár, 46.'), Popov, Pálosi, Kiss L., Simon, Varga, Wettstein, Csipak, Révész, Zámbó (Kámán I. 55.'). Edző: Gálfi Imre.

Tompa: Zsemberi - Jelasity, Horváth (Bálind 88.'), Véh, Sulimán, Tímár, Szalai, Fütyü (P. Szabó 80.'), Andróczky, Szalma (Szekeres 75.'), Enyedi. Edző: Kószó László.

Az első percekben a vendégek rohamoztak, mint a mérgezett egér, úgy, mint akinek az élete függ a győzelemtől. Ennek ellenére a vezetést egy jól eltalált lövésből Szalai által érték el, a 7. percben, egy kapu előtti tűzi játék után. Sólya a bal alsó sarokba tartó labdába még beletenyerelt ugyan de hárítani nem tudta: 0-1

A gól után a hazai csapat kezdett rohamozásba és a 20. Percben egyenlítettek. Pálosi jobb oldali bedobását Zámbó csúsztatta tovább a hosszú sarok előtt álló Révészhez, aki öt méterről a kapu jobb alsó sarkába vágta a labdát: 1-1.

A folytatásban sem tudtak kibontakozni a vendégek és Zsemberinek és a jó szerencséjüknek, köszönhetik, hogy nem 4-1 lett a félidő eredménye. Előbb Zsemberi hárította bravúrosan Zámbó jobb alsó sarokra tartó lövését, majd a szabadrúgása után a bal oldali kapufán csattant a labda. Gólt ígérő helyzetek voltak, de még nem volt vége: a 35. Percben Révész célozta meg a bal alsó sarkot, ám az erős lövést Zsemberi csak újabb bravúr árán tehette ártalmatlanná.

Mint a kártyavár

A szünet után a kényszerű cserék és Csipak kiállítása megpecsételte a hazai csapat sorsát és futószalagon következtek a tompai gólok: Szalma 55., Popov öngól a 61., Andróczky 70., Tímár a 78. percben szerzett góljaival.

Viszont a hazai csapatáról elmondhatjuk, balszerencsések voltak. Már az első félidő eseményeire, vagy a Popov öngóljára, vagy a második játékrészben ismét a kapufán csattanó kunbajai lövésre gondolva. A dokumentum teteje

Bezárják a csávolyi pályát

No nem az új pálya gyepszőnyegének kímélése miatt.

Még a Csávoly - Jánoshalma (0-1) mérkőzésen történt, hogy a vereség miatt (?) a mérkőzés után, levonulás közben a mérkőzés játékvezetőjét bántalmazták a csávolyiak. Az eset után néhány héttel megszületett fegyelmi határozat szerint Csávoly három hazai mérkőzését nem játszhatja hazai pályán. A dolog érdekessége, hogy a büntetés megszületéséig két hazai mérkőzést játszhattak, míg másoknak, ismeretesek ilyen példák is, már a vétség elkövetése utáni első hazai mérkőzésen folyamatba helyezték a büntetést.

Egyébként pontosan három hazai mérkőzése van (lett volna) még a Csávoly bajnoki címért küzdő csapatának. A dokumentum teteje

Kiütéssel végződött mérkőzés Hartán

Ennek ellenére nem avatták győztesnek egyik mérkőző felet sem. Történt, hogy a megyei második osztály Északi csoportjában lejátszott Harta - Ladánybene bajnoki mérkőzésen az egyik vendégjátékos a 44. percben begyűjtötte második sárgáját is és mehetett zuhanyozni. A vendégek csapatkapitánya azonban nem hagyta szó nélkül az esetet: kérdőre vonta a bírót, miközben meg is lökte. A bíró a reklamáló játékost is kiállította, ám a vétkes ekkor vált igazán haragossá, és a sípmester arcába csapott. Ő azonban eszméletnél maradt és miután felállt a földről, véget vetett a küzdelemnek. A dokumentum teteje

Hírek

*** Tippeltek. Hat, Bácsalmás labdarúgócsapatának játékos kedvű szurkolója a tavaszi idény előtt megtippelte, hogy mire lesz képes az új szellemű együttes, mennyi pontot gyűjtenek össze a bajnokság végére? Ideje szembesíteni az általuk várt pontokat, a tényekkel, azaz időarányosan hogyan állnak a tavasszal lejátszott 9  mérkőzésen elért eredményekhez képest?