BKS330.htm

A dokumentum teteje

A pályán Bácsalmás, a mérkőzés után a garai közönség győzött

PVSE győzelem (verés), az oroszlánbarlangban

Az elmúlt bajnokságban Bakonyszombathely együttese nagy népszerűségnek örvendett. Újságok cikkeztek róluk, televíziós sztárok lettek, no nem a kivételesen kiváló teljesítményüknek köszönhetően. Azt a Magyarországon páratlan „bravúrt" hajtották végre, hogy pusztán a bajnokság utolsó fordulójában szerezték meg az első pontjukat. Akkor viszont mindjárt hármat, bár lehet, hogy az ellenfél „kitolásból" hagyta magát. Nos, talán ezt irigyelték meg Garán is. Ennek megfelelően kezdték az új idényt: a Bácsalmás elleni mérkőzésig lejátszott öt mérkőzésen nem sikerült pontot szerezniük, sőt gólt is csak egyet. Viszont kaptak huszonhetet (27)! Nem véletlen, hogy az utolsó helyen árválkodnak. Úgy, mint egy évvel ezelőtt a PVSE, ám ott, most már új szelek fújnak.

1

Mindenesetre, az öt mérkőzésen elért 7 pont, bár lehetett volna több is, azt ígérte, hogy a PVSE együttese biztosan gyűjti be a három pontot és javít valamelyest a negatív gólkülönbségén. A győzelem sikerült. A negatív gólkülönbség eltűnt illetve az adott és kapott gólok száma kiegyenlítődött. Azonban a mérkőzés, botrányos körülmények között ért véget, ám a győzelem sem mindennapos körülmények között született meg.

Részletek itt A garai szurkolók a meccs után „vigasztalódtak"  olvashatók.

A mérkőzés részletei itt találhatók >>> Kunbaja nyolcpontos, Révész háromgólos vagy A dokumentum teteje

Szilánk

A

megyei férfi kézilabda bajnokság 1998/99. évi küzdelmeinek őszi első fordulóját szeptember 6-án játszották a csapatok. A PVSE hazai pályán fogadta az NB I-es Kiskőrösi Kofruct „fiókcsapatát". A vízilabda mérkőzésnek inkább megfelelő körülményekhez a vendégek alkalmazkodtak jobban, és biztosan győztek: Bácsalmás - Kiskőrös Kofruct II. 19-23 (8-14). A második félidő elején már tíz gólra növekedett a vendégek előnye, amikor jó sorozatban öt gólt lőttek a PVSE játékosai, felcsillantva a reményt az egyenlítésre, ám a vendégek egy időkéréssel rendezték soraikat, majd kiegyenlített hajrában megmaradt az ötgólos különbség, ami nagyobb is lehetett volna, ha Kovács Péter nem hárítja a kőrösi ziccerek sorozatát. A PVSE góldobói: Róka 7, Szalai 5, Osztrogonácz 3, Csovcsics, Honti 2-2. A vendégek legeredményesebb játékosai: Szabó 7, Harangozó 6, Rohoska 5.

Nincs itt mese! Győz, a PVSE!

A megyei I. osztály góllövőlistájának élmezőnye a 6. forduló után: 7 gólos: Button (Hetényegyháza). 6 gólos: Kirchner, László (Solt). 5 gólos: Zalai (Dusnok), Lázár (Harta), Aranyos (Nemesnádudvar), Fütyü (Tompa). 4 gólos: Kovács T. (Csengőd), Berki (Hetényegyháza), Juhász Gy. (Izsák), Margineánu (Kiskunhalas), Tímár (Tompa). 3 gólos: Révész Gábor (Kunbaja), Szentgyörgyi, Kovács L. (Csengőd), Zsámboki (Tompa), Doszpod (Kiskunhalas), Fink (Solt), Szilvási (Lakitelek), Gombkötő, Hepp (Hajós), Mezei Zs., Mezei G., (Izsák). 2 gólos: Balla Csaba (Bácsalmás), Kiss Róbert (Kunbaja) és további 16 játékos. 1 gólos: Kővári Péter, Körmöczi, Snyehola, Száhl, Kovács, Váits, Bakai öngól (Bácsalmás), Varga Mihály, Simon, Wettstein, Kiss L. (Kunbaja) és további 52 játékos.

Kiállítások a megyei I. osztály első hat fordulójában: 1. Forduló: (2 játékos) Kővári Péter, Snyehola (Bácsalmás), 2. Forduló: (3) Szűcs K. (Nemesnádudvar), Farkas (Bátya), Bakó (Lakitelek). 3. Forduló: (3) Andróczki (Tompa), Wettstein (Kunbaja), Török (Bácsalmás). 4. Forduló: (1) Vakulya (Tiszaalpár). 5. Forduló: (5) Rádi (Kiskunhalas), Balaton, Tamaskó (Bátya), Freppán (Solt), Majoros (Bácsalmás). 6. Forduló: (5) Körbei, Antal (Gara), Berki (Hetényegyháza), Béleczki (Soltvadkert), Kuti (Izsák).

Bácsalmás 4 kiállítás. II. Bátya 3 kiállítás. III. Gara 2 kiállítás. IV. Kunbaja, Nemesnádudvar, Lakitelek, Tompa, Tiszaalpár, Kiskunhalas, Solt, Hetényegyháza, Soltvadkert, Izsák 1-1 kiállítás. További öt csapatból (Harta, Hajós, Kunszentmiklós, Dusnok, Csengőd) még nem volt kiállítás. Ennek ellenére az ezen a területen, élen álló Bácsalmás, az első hat forduló alapján a sportszerűségi versenyben valóban az első helyen áll. Remélhetőleg ott is marad, és a bajnoki pontvadászat során a tabellán is egyre fentebb araszol, ha nem is a serdülő és ifjúsági együtteshez hasonlóan a táblázat élére, de a mezőny első harmadába. Az egy évvel korábbi eredménytelenséghez mérten lehet, hogy merésznek tűnik ez az elvárás, de a PVSE csapatában rejlő lehetőség ismeretében, az eddigieknél fegyelmezettebb játékkal talán nem lehetetlen. Persze az ehhez vezető út mérföldköve az Izsák és a Hetényegyháza elleni hazai mérkőzés lesz. Talán a két győzelem? A dokumentum teteje

A mérkőzésen Bácsalmás csapata győzött!

A garai szurkolók a meccs után „vigasztalódtak"

0

*/ PVSE ellenfelei, **/ Kunbaja ellenfelei voltak.

A 7. fordulóban egyik csapat sincs könnyű helyzetben, hiszen a PVSE ifjúsági együttese az Izsák 6. helyen tanyázó gárdáját fogadja Bácsalmáson, míg Kunbaja Kunszentmiklósra látogat.

Megyei I. osztály, 6. forduló. 1998. szeptember 6. Gara, 250 néző. Vezette: Wittman, Nagy Zs., Süveggyártó.

Gara: Domokos - Csipak, Bíró (László), Antal T., Babits, Antal Z., Miókovics (Varró), Körbei, Molnár, Bakai, Ercsényi. Edző: Francsovics Tibor.

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Snyehola, Vaits, Kővári P., Köves, Páhor (Kiss Baranyi Cs.), Kovács, Balla (Körmöczi). Edző: Kiss Baranyi Sándor.

Gólszerzők: Körbei illetve Kovács, Váits, Bakai (öngól). Kitűnt: Csipak, Babits illetve Kővári P., Köves, Kovács. Kiállítva: Körbei, Antal Z.

Győzelmi reményekkel Garára

A hazai csapat öt vereséggel kezdte az idényt. A vendég PVSE együttese a Csengődön és a hazai pályán Tiszaalpár ellen elért győzelmekkel érkezett Garára abban a reményben, hogy zsinórban harmadik győzelmét is megszerzi. A jelek sima PVSE sikert ígértek, ám az almási csapatnak sikerült felcsillantani a reményt a garai csapatban, ha nem is a győzelem, de legalább az egy pont megszerzésére.

Az első félidő közepén sikerült megszerezni a vezetést Kovács Imre révén. (1-0). A jó folytatás, a további gólok azonban elmaradtak. No, nem azért, mert lehetőség nem volt az előny növelésére. A helyzetek rendre kihasználatlanok maradtak.

Gólkülönbség javítás helyett

A második félidőben így fordulhatott elő, hogy a Gara, Körbei révén kiegyenlített. (1-1) A mérkőzés amúgy nagyon ideges hangulatban zajlott, sokat állt a játék. A játékvezető ez utóbbi miatt jelentős mértékben meghosszabbította a játékidőt. Azaz, hogy nem a játékidőt növelte meg, hanem a szabályok szellemében az ápolásra, időhúzásra fordított időket is lejátszatta. Mondhatnánk, a PVSE szerencséjére. Amíg az új bajnokság néhány fordulójában a Gara eddigi ellenfelei alaposan helybenhagyták a szerény képességű csapatot, és alaposan feljavították gólkülönbségüket, most a PVSE szempontjából még vereséggel felérő döntetlenre állt az eredmény, a mérkőzés 90. percében.

Az áldott, átkozott hosszabbítás

A hosszabbítás 4. percében aztán Váits megszerezte a vezetést (1-2), majd a tekintélyes hosszabbítás 6. percében kétgólos előnyre tettek szert: egy kapura lövést Bakai fejjel akart hárítani, ám a labda a saját kapujában kötött ki. (1-3).

Időközben a nézőtéri beszólásoknak köszönhetően feldühített Körbeit és Antal Zoltánt a játékvezető kiállította.

Új szisztéma szerint?

A PVSE együttese a tavasszal nem mindennapos „taktikát" választva a pontszerző mérkőzésein a játékidő utolsó tíz percében szerzete meg a győztes gólokat. Most, új távlatokat nyitottak (?) a három pont besöprésének terén. A győzelem kivívását a hosszabbítás perceire időzítve. Azonban reméljük, nem ez lesz a további gyakorlat! Aztán, azt is elkerülhetik, hogy a feldühödött szurkolók a gyenge csapatuk helyett, rajtuk vegyenek elégtételt a mérkőzés lefújása után, mint történt most, Garán!

Az viszont dicséretes és csak ez az egy, hogy a nem mindennapos körülmények között megszületett győzelem során, a PVSE csapatából nem állítottak ki senkit. Így a kiállítások terén kivívott „vezetőhely" ellenére, a sportszerűségi versenyben már elismerésre méltóan vezetik a rangsort.

A PVSE ifjúsági együttese a Garán kivívott győzelmének köszönhetően átvette a vezetést a tabellán. (Lásd 2. oldal) Az eddig listavezető, a másik 100 %-os teljesítményt nyújtó együttes Hetényegyháza, hazai pályán döntetlent (2-2) ért el az Izsák együttesével szemben. A hetedik fordulóban az Izsák együttese látogat Bácsalmásra.

Megyei I. osztály, 6. forduló. 1998. szeptember 6. Kunbaja, 300 néző. Vezette: Horváth, Kiss, Patyi.

Kunbaja: Varga J. - Pálosi, Popov, Barna, Kiss L., Kálmán, Kiss R., Wettstein, Varga M. (Zámbó), Révész (Sáfár), Agócs (Csipak). Edző: Papp Mihály.

Lakitelek: Kormos - Szilvási (Szabó), Forgó, Bagi, Tóth, Molnár, Hősi (Magyar), Ézsiás, Makra, Varga, Újváry. Edző: Pusztai Imre.

Gólszerző: Révész Gábor. Kitűnt: Varga János, Popov, Révész illetve Forgó, Ézsiás, Varga.

A mérkőzésen nem forgott veszélyben a hazai győzelem, ám Révész sérülése érzékenyen érintheti a Kunbaja együttesét a továbbiakban. Már akár a Kunszentmiklóson pontot ígérő mérkőzésen.

Ahogy a táblázat alakulását nézzük, bár három kieső lesz a bajnokság végén, a Kunbaja a legjobb kieső helyen tanyázó Lakiteleknél pontosan kétszer több pontot gyűjtött, tehát nem fenyegeti őket a búcsúzás réme. Egyelőre! Mondják azok, akik nem szimpatizálnak a Kunbajával. Vagy ők a realisták? Nos, mindegy! A bajnokság egyhatodán túljutva még korai erről polemizálni.

Viszont, ha Révész ilyen ütemben lövi a gólokat, a bajnokság végére a mesterlövészek élcsoportjában végezhet. Ha, ebben csak sportszerű keretek között próbálják meggátolni.

Ahogy visszaemlékszem, a Kunbaja ifjúsági együttese a megyei II. osztályban nem szerepelt ilyen jól, mint most, a magasabb osztályban. A tíz ponttal és a 14-12-es gólkülönbséggel pillanatnyilag őrzött tizedik helyezésük mindenképpen dicséretes.

"Széles mosoly, nyitottság, cseppnyi nosztalgia és jól észre vehető öröm - ez jellemzi a válogatott keretbe újoncként meghívott Bódog Tamást. Tabu nincs, azaz minden kérdésre van válasz, igaz, az Ulmban szereplő labdarúgó már hozzáedződhetett ahhoz, hogy szerepelnie kell, mert mint mesélte: hetente egyszer két órán át azokat a plakátokat kell aláírnia, amelyeket a rajongók között osztanak szét.

+ Tudja azt, hogy a német edzők nagyszerű véleménye után irányult önre a kapitány figyelme?

-- Azzal vagyok tisztában, hogy az Ulm jó szereplése feltűnő lehet, hiszen újonc csapatként az első helyen állunk. Persze, Németországban, a futball-menedzselésben a sajtó-, no meg a szakmai visszhangnak nagy szerep jut, így tehát őszintén örülök annak, hogy Bicskei Bertalan a német kollégáktól is hallott jó véleményeket a teljesítményemről. Eddig nem voltam szem előtt, igaz, a kapitány ismerhetett engem, hiszen nyolc évvel ezelőtt például még az olimpiai válogatottban is láthatott játszani...

+ Ám gyanítható, hogy nem a múlt, hanem inkább a jelen, hangsúlyosan pedig a hat-kettes végeredménnyel zárult Ulm - Bielefeld mérkőzésről küldött videokazetta döntött a meghívása mellett. Őszintén mondja meg: válogatott formában van?

-- A szakemberek szerint a tavalyi nagyon jó évem volt, dehát akkor a harmadik vonalban szerepeltünk. Az idei formámat szerencsére eddig a két gólom, és a két gólpasszom, no meg az Ulm jó szereplése bizonyíthatja. Abban bízom, hogy hasznára lehetek a válogatottnak, mert nekem az is nagy szó, hogy egy rendkívüli mérkőzés apropójából a csapat közelébe kerülhettem. Ez a bizalom sokat ér számomra.

+ Kissé rejtélyes, hogy milyen poszton lenne bevethető, hiszen - a hírek szerint - az Ulmban a védelem minden posztján megfordult már...

-- Játszottam jobb- és középhátvédet, emberfogót, balhátvédet. Én úgy érzem, hogy jobb oldali emberfogóként játszom a leghatékonyabban.

+ Mit gondol, pályára léphet majd a portugálok ellen?

-- Természetesen reménykedem abban, hogy lehetőséget kapok. Amúgy a portugálokkal nekem szerencsém van, ugyanis tíz évvel ezelőtt, még az utánpótlás-válogatottban, a hagyományos izraeli tornán győztes gólt fejeltem ellenük."

Nos ennyi, a Nemzeti Sportban közölt írás! Bicskei Bertalan nem rakta be Tamást a csapatba. Mondhatnánk: Isten nem ver bottal. A válogatott 1-0-s vezetésről 3-1-re kikapott a Népstadionban, a portugálokkal vívott első Eb-selejtezőmérkőzésen.

A kapitány még kiköszörülheti a csorbát. Előbb Azerbadzsán, majd a Románia elleni soron következő mérkőzéseken, no és természetesen a jövő évi derbiken.