1

K. sz. Miklós

Gara

1

Nem sikerült a PVSE formáján javítani, így megérdemelt vendég siker született. A fegyelem ma már nem kérdéses Bácsalmáson, ám a helyzetek értékesítésében még óriási javulásra lesz szükség, hogy a csapat az elvárásoknak megfelelően szerepeljen. Részleteket ásd a 3. oldalon.>>>

Az ifjúsági bajnokság első kilenc mérkőzésen még pontot sem vesztő PVSE együttesének csak az elmúlt bajnoki év első helyezett csapata, a Soltvadkert tudott megálljt parancsolni, egy döntetlenerejéig. Ám ez, a PVSE vezető pozícióját nem veszélyeztette. Most, a szerényebb képességű Nádudvar elleni, hazai pályán „elszenvedett" döntetlen már intő jel lehet. Talán valami nincs rendben az ifjúsági együttes környékén? Bár most sem történt tragédia, hiszen a hárompontos előny négyre növekedett a Hetényegyháza veresége nyomán. Az ifjúsági mezőny élén továbbra is a PVSE vezet négy pont előnnyel.

Az ifjúsági bajnokság sorrendje itt található. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>

A PVSE serdülő együttese viszont az eddig lejátszott mérkőzésein csak győzelmek születtek. A hét forduló mérlege: hét mérkőzés, hét győzelem, 67 gólt rúgtak, és csak nyolcat kaptak!  A dokumentum teteje

Harta - Kunbaja 5-1!

Kunbaján nem beszélnek csak úgy a vakvilágba. Az edzőváltást követő három mérkőzésre 5 pont megszerzését tűzték ki célként. No, ettől legalább 20 százalékkal elmaradtak, ám ez a négy pont is dicséretes teljesítmény. A Harta elleni derbin azonban alaposan betliztek.

Csávoly - Bácsalmás 19-25 (8-12) - női mérkőzés -

Bácsalmás - Zsana 27-23 (15-13) - férfimérkőzés -

A PVSE női csapata október 11-én Hercegszántón vendégszerepelt. Az előző fordulóban az addig remekül szereplő Soltvadkert elleni diadalt követően úgy gondolták, hogy az idén meggyengült Hercegszántó ellen még idegenben sem okozhat gondot a győzelem kiharcolása. Egy dologgal azonban nem számoltak. Azzal, hogy a mérkőzés játékvezetői párosának egyik tagja, a szántói férfi együttes egyik játékosa lesz, aki mindent elkövetett annak érdekében, hogy a hazai csapat győzzön!

A tudósítások az 5. oldalon találhatók. Vagy klikkeljen ide A dokumentum teteje

Szilánk

A labdarúgó megyei I. osztály: góllövőlista a 12. forduló után.

12 gólos: Aranyos (Nemesnádudvar). 11 gólos: László (Solt). 10 gólos: Fütyü (Tompa), Berki (Hetényegyháza). 9 gólos: Zalai (Dusnok), Kirchner (Solt). 8 gólos: Révész Gábor (Kunbaja), Kovács T. (Csengőd), Button (Hetényegyháza), Gombkötő (Hajós), Lázár (Harta), Sánta Z. (Dusnok). 7 gólos: Kovács L. (Csengőd). 6 gólos: Juhász Gy. (Izsák), Hepp (Hajós), 5 gólos: Sánta I. (Dusnok), Tímár (Tompa), Margineán (Kiskunhalas), 4 gólos Mezei Zs. (Izsák), Szentgyörgyi (Csengőd), Fink (Solt). 3 gólos: Snyehola Balázs (Bácsalmás), Kiss Róbert (Kunbaja), Zsámboki (Tompa), Doszpod (Kiskunhalas), Szilvási (Lakitelek), Mezei G., (Izsák). 2 gólos: Balla Csaba, (Bácsalmás),  Kiss László (Kunbaja) ... 1 gólos: Bácsalmásiak - Kővári Péter, Körmöczi, Száhl, Kovács, Váits, Bakai (Gara) öngól, Mata (Hetényegyháza) öngól. Kunbajaiak - Varga Mihály, Simon, Wettstein, Agócs, Csipak, ... A dokumentum teteje

Kiállítások a megyei I. osztály 12 fordulójában: 1. Forduló: (2 játékos) Kővári Péter, Snyehola (Bácsalmás), 2. Forduló: (3) Szűcs K. (Nemesnádudvar), Farkas (Bátya), Bakó (Lakitelek). 3. Forduló: (3) Török (Bácsalmás) Wettstein (Kunbaja) Andróczki (Tompa),). 4. Forduló: (1) Vakulya (Tiszaalpár). 5. Forduló: (5) Majoros (Bácsalmás), Rádi (Kiskunhalas), Balaton, Tamaskó (Bátya), Freppán (Solt). 6. Forduló: (5) Körbei, Antal (Gara), Berki (Hetényegyháza), Béleczki (Soltvadkert), Kúti (Izsák). 7. Forduló: (3). Száhl, Páhor (Bácsalmás), Kuklis (Kiskunhalas). 8. Forduló: (2) Bérczes (Kunszentmiklós), Andróczki (Tompa). 9. Forduló: (0! ) nem volt kiállítás! 10. Forduló: (6) Wettstein (Kunbaja), Dózsa (Kiskunhalas), Bosnyák (Hetényegyháza), Horváth (Tompa), Kirschner (Solt), Nagy (Gara). 11. Forduló: (4) Margineán (Kiskunhalas), Kupai (Harta), Vakulya (Tiszaalpár), Mezei G. (Izsák). 12. Forduló: (3) Hírth (Hajós), Herman (Kiskunhalas), Popov (Kunbaja).

I. Bácsalmás 6 kiállítás. II. Kiskunhalas 5 kiállítás. III. Gara, Tompa, Bátya, Kunbaja 3-3 kiállítás. IV., Tiszaalpár, Solt, Hetényegyháza, Izsák 2-2 kiállítás. V. Kunszentmiklós, Soltvadkert, Lakitelek, Nemesnádudvar, Harta, Hajós 1-1 kiállítás. VI. két csapatból (Dusnok 6., Csengőd 9. helyezett a tabellán) még nem volt kiállítás. A dokumentum teteje

Megyei I. Osztály, 12. Forduló, 1998. Október 18. Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Horváth, Csenki, Bálint.

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Snyehola, Váits, Kővári (Balla 5.'), Kovács (Körmöczi 67.'), Köves, Schneider (Mohácsi 80.'), Kiss Baranyi Cs. Edző: Kiss Baranyi Sándor. Nemesnádudvar: Lackner - Jagicza L., Nébl, Pusztai, Szűcs K., Kreszló, Györgyfalvi (Jagicza P.), Schinmdler (Czvetnics), Simon, Pesti (Szőcs), Aranyos. Edző: Szőcs Lázár. Gólszerző: Pusztai, Aranyos. Kitűntek: Török, Váits illetve Lackner, Nébl, Kreszló.

Mire számítottak az edzők?

Ha az utóbbi mérkőzéseket nézzük, nem volt kétséges, hogy a vendégcsapat volt a mérkőzés esélyese.

1-6 gk

- Ha a Solt ellen tapasztalt jó játék az ott tapasztalt küzdőszellemmel párosul a Nádudvar ellen is, és a helyzetkihasználásban javulás következik be, nem lehetetlen a győzelem a jó passzban lévő vendégek ellen - vélekedik Kiss Baranyi Sándor a PVSE, kispadról „száműzött" edzője. - Ha ezt a győzelmet sikerül kiharcolni, a hátralévő öt mérkőzésen további három győzelemmel a céljainknak is megfelelő tizedik helyezés körül végezhet a PVSE együttese.

A győzelem kivívását nehezíti, hogy sérülés miatt Kővári Ákos nem játszhat, Majoros pedig ezért csak a kispadot koptatja, míg Kővári Péter bár a kezdőcsapatban kapott helyet és megpróbálkozik a játékkal, Balla ugrásra készen várja a fejleményeket.

A Nádudvar elvárásait látatlanban is megfogalmazhatjuk, hisz azt az edző Bácsalmáson és Kunbaján megismert beállítottsága és alapelve alapján már ismerhetünk: biztonságos védekezésből indított kontrákra alapozott támadójáték. Szőcs Lázár az előbbieket csak megerősíti, azaz nem változott a labdarúgásról alkotott filozófiája, ám azt még hozzáteszi: - Félve jöttünk Bácsalmásra, hiszen az utóbbi két mérkőzésünkön, amit itt játszottunk elveszítettük. Arra törekszünk, hogy lehetőségeinket kihasználjuk és legalább egy pontot szerezzünk.

14

*/ PVSE ellenfelei, **/ Kunbaja ellenfelei voltak. *** PVSE és a Kunbaja is lejátszotta ellenük a mérkőzést. Kunbajától 1 pont levonva

Nos, a mérkőzés a fentiek szerint alakult. A PVSE ragadta magához a kezdeményezést és birtokolta többet a labdát, míg a vendégek szervezetten védekeztek.

Az első jelentős esemény az 5. Percben történt amikor Kővári Péter egy szerelés után jelezte: nem bírja tovább vállalnia a játékot. Helyére Balla állt be. A 15. Percben Balla úszott meg a jobb szélen és éles szögből leadott lövése egy védőről került szögletre. A 23. Percben Szűcs ugyancsak a jobb oldalról vette célba a PVSE kapuját, ám Szőke remek vetődéssel fogta a lövést. A 28. Percben Köves fejesét fogta meg nehezen Lackner, majd Kovács legurított szabadrúgása után Snyehola bombázta a labdát a kapu jobb alsó sarka mellé. A 43. Percben egy jobb oldali akció után került át a labda a baloldalon üresen hagyott Kiss Baranyi Csaba elé, aki ballal a kapu bal oldala mellé lőtte a labdát.

Védelmi hibák

A második félidőben a Nádudvar is többet kezdeményezett. Bár gólhelyzete nem adódott, a védelem hibáit jól kihasználták.

Az 52. Percben a baloldalon jutott szabadrúgáshoz a vendég együttes: a kapu elé ívelt labda Kovács és Szőke közé került. Miközben a PVSE játékosok egymásra vártak a beavatkozással, a berobbanó Pusztai az ötösről a léc alá vágta a labdát: 0-1! A 77. Percben növelte előnyét a Nádudvar. Egy kapu elé ívelt labdát Száhl fejelt ki a mezőnybe, ám az Aranyos elé került, aki a jobb alsó sarokba helyezte: 0-2!

A sorozatok folytatódtak

Sajnos a sorozatok tovább folytatódtak. A PVSE negyedszer is vereséget szenvedett, míg a Nádudvar csapata negyedszer is győztesen hagyhatta el a pályát. A hazai csapat továbbra is képtelen az ellenfelek kapujába találni, míg a vendégek nem mutattak be káprázatos játékot, de a kínálkozó lehetőségeiket maximálisan kihasználták Sajnos a PVSE sorozata valószínűleg tovább folytatódik, hiszen a tizenharmadik fordulóban a listavezető Hajós otthonába látogat.

Ifjúsági mérkőzés: Bácsalmás - Nemesnádudvar 0-0. A dokumentum teteje

Megyei I. Osztály, 12. Forduló, 1998. Október 18. Harta, 400 néző. Vezette: Pákolicz, Rogács, Lencsés.

Harta: Nagy - Tomolik, Polánszky, Lehoczky, Sümegi, Gutman, Szauer, Kákonyi, Sallai, Döbrentei, Lázár. Edző: Sümegi József. Kunbaja: Sólya - Kálmán, Popov, Barna, Pálosi, Simon, Agócs (Varga M.), Kiss R., Zámbó (Kiss L.), Révész, Csipak. Edző: Gálfi Imre. Gólszerzők: Döbrentei 2, Lázár 2, Szauer illetve Csipak. Kitűntek: Polánszky, Sümegi, Szauer, Sallai illetve Sólya, Pálosi. Kiállítva: Popov a 26. Percben.

Sok szót nem érdemes erre a mérkőzésre vesztegetni, hiszen a kapott gólok száma még több is lehetett volna, ám az is igaz, ha a helyzeteket jobban kihasználja a Kunbaja akár pontot is elhozhatott volna Hartáról. Ha Popov nem kerül kiállításra a győzelem sem lett volna elképzelhetetlen. Nem beszélve arról, hogy nagyon hiányzott Wettstein is a középpályáról.

Kunbaját azonban nem törte le a nem várt fiaskó. A következő három bajnoki mérkőzésre (Csengőd, Tiszaalpár, Gara) 7, azaz hét pont elérését tűzték ki célul. Hát ez aztán nem piskóta! Merésznek tűnik, már csak azért is, mert az első meccsen a Csengőd ellen, nem léphet pályára Kunbaja kulcsfigurái közül: Wettstein, Popov és Barna. Így aztán előfordulhat, hogy a tervezett pontokkal szemben csak hatot szereznek az említett három mérkőzésen. A hiányzók nélkül, Kunbaja most azt bizonyíthatja, hogy nem 11 játékosból áll a csapatuk. A dokumentum teteje

Nem a részvénytársasági forma teszi naggyá a magyarországi csapatokat

Némi túlzással, a mai magyar labdarúgás problémáit sokan abban látják, hogy a labdarúgó szakosztályok még nem részvénytársasági formában működnek.

Nos, október 21-én ennek cáfolata történt meg Kunbaján, ahol egy országos viszonylatban is előkelő helyen jegyzett részvénytársaság csapata vendégszerepelt és minden cécó nélkül vereséget szenvedett, egy amatőr alapon működő megyei I. osztályban szereplő együttestől.

Tehát mégsem az Rt-vé alakulás a magyar foci felemelkedésének záloga. Annál inkább, talán a labdarúgásból elsajátított tudomány. Ezek a kunbajai fiúk nem törődtek azzal, hogy egy jó nevű Rt. együttese ellen lépnek pályára és öt gólt is berámoltak a Bácsalmási Agráripari Rt. remek sportemberekből álló, ám a focihoz kevésbé értő, de az aktív sportolástól is időben már messze kerülő játékosok, alkotta együttesének.

A három félidőből álló összecsapás utolsó felvonásában azonban a vendég együttes is felvette a versenyt a hazai játékosokkal: a finom pörköltből és a Soproni Ászok-ból, legalább annyi találatot vittek be, mint a hazai játékosok.

Nos, ha a Kunbaja nyer Csengőd ellen, annak ez a laza kis edzőmérkőzés is része lesz. A történelmi hűség kedvéért nézzük a vendég együttes összeállítását.

Az Agráripari Rt.: Sólya Ferenc (Varga Ferenc) - Szurok Ferenc, Sáfár Csaba, Tandari Zoltán, Ráczkopf Csaba, Bábity János, Prókai Károly, id. Fekete (ifj. Fekete), Bailo Amadou, Szalai Zoltán, Körmöczi Roland. Edző: Futó Sándor. Szaktanácsadó: Monda Károly. A dokumentum teteje

Férfimérkőzés. Bácsalmás, 1998. Október 17., 7. forduló. Vezette: Terbe, Tóth.

Bácsalmás: Kovács - Csovcsics 3, Róka 11, Szalai 6, Györki, Szokola, Németh 3. Csere: Osztrogonácz 4, Honti 3, Gertner 1, Bilinovics 1, Prikidánovics, Földes. Edző: Osztrogonácz János. Zsana legjobb góldobói: Paplógó 7, Döme 4. Kitűntek: Kovács, Róka illetve Paplógó.

A mérkőzés 13. Percében nagy meglepetésre a szerény képességű vendégek vették át a vezetést: 5-6. A PVSE csapata azonban ezt követően sikerrel fojtotta el a zsanai gázkitörést és meggyőző fölénnyel megérdemelt győzelmet aratott.

A férfi bajnokság eddig még nem közölt bácskai eredményei: Kecel - Bácsalmás 26-26 (12-11) Legjobb góldobók: Dudás 9 illetve Róka 9. A tavaly még az NB II-ben szereplő Kecel otthonában bravúrosnak mondható a döntetlen. Kiskőrös II. - Hercegszántó 32-25 (14-12) Ld: Kromholc 7, Szabó 5 illetve Papp Tibor a renitens játékvezető 8, Gál 7. Kiskunfélegyháza - Hercegszántó 18-23 (8-14) Ld: Vidéki 8, Terjék 6 illetve Gál 7, Hirtenberger 6. Kunszentmiklós II. - Dávod 26-21 (15-10) Ld: Takács 16 illetve Horváth 7.

A PVSE legközelebb 1998. Október 23-án délelőtt 10 órakor Hercegszántón lép pályára.

Csávoly - Bácsalmás 19-25 (8-12)

Női mérkőzés. Csávoly, 1997. Október 18., 8. forduló. Vezette: Hegedűs, Petrovácz.

Bácsalmás: Halász Cs. - Neupert 2, Fenyvesi 10, Lukács 5, Árpád 6, Halász M., Szűcs 1. Csere: Kerényi 1, Szudóczki, Halász É., Patocskai I. Edző: Lukács Zsuzsanna. Csávoly legjobb góldobói: Fischer A. 9, Pálfia 4. Kitűntek: Berger (k), Fischer A., Bajai illetve Halász Cs., Lukács, Fenyvesi.

A Csávoly együttese kemény diónak ígérkezett, hiszen előzőleg a Soltvadkert és a Tompa együttesét is megadásra késztették. A PVSE ellen azonban a kezdeti fellángolás után, kétség nem fért a PVSE sikeréhez.