-

18

Kunszentmiklós**

-

**-visszalépett, eredményei törölve. *-Kunszentmiklós ellen kisorsolt mérkőzésen szabadnaposak voltak.

Bácsalmás-Hajós 3-2 (2-2)

Ismét győzött: A CSAPAT

Sok összetevője van egy csapat jó szereplésének, ám a PVSE együttese ennek a nagyon egyszerű játéknak, a sok ismeretlenes egyenleteit is egyre jobban oldja meg. Javult a játék, javult a fegyelem. A taktikai téren tapasztalható pozitív változásról már nem is beszélve. Mindezeknek köszönhetően a PVSE CSAPATA az utóbbi három mérkőzésen (Solt, Nemesnádudvar, Hajós) bizonyította: nagyobb feladatok megoldására is képes. Ez még akkor is igaz, ha a megyei első osztály idei bajnokság hajrája arról szól az élenálló csapatok részéről, hogy hogyan kerüljék el a bajnoki címet, ezzel együtt mivel nem céljuk az NB III., a megyei harmadik osztályt. A PVSE két ilyen együttessel is játszott az említett három mérkőzés közül, ám a sikerek értékét az utóbbiak sem csökkentik. A Hajós elleni mérkőzés krónikája a 3., a bajnoki sorrend az 1., a góllövők sorrendje a 2. oldalon található.

Bácsalmás-Hajós 7-1 (4-1)

Nem egy hajóban utaztak

A bajnokság hajrája izgalmasan alakul a PVSE ifjúsági csapatának számára. A Hajós elleni győzelem amolyan kötelező gyakorlat volt a fiataloknak, kár szót vesztegetni rá, Az idei küzdelmekből már csak öt forduló van hátra és a Lakitelek elleni idegenbeli mérkőzés után szabadnap következik, de nincs gond ezzel sem, hiszen a PVSE előnye hat pont és három a szabadnap után is megmarad. A bajnoki címhez pedig már csak a három idegenben vívandó (sorrendben Lakitelek, Kiskunhalas és az utolsó fordulóban Dusnok, és az utolsó előtti hazai mérkőzésen kell(ene) hat pontot szerezni. Az idegenbeli mérkőzések közül jó lenne mindjárt a Lakitelek ellen hármat begyűjteni és ezzel az őszi fiaskóért is revánsot vehetnének Csőkéék. A Bácsalmás-Hajós mérkőzés krónikája a 4., a bajnoki sorrend és a tavaszi gólvágók sorrendje a 2. oldalon található.

Bácsalmás-Dávod 15-0 (5-0)

A Dávod volt Dávid, de Góliát győzött...

A Bácsalmás pedig a Góliát, de nem a mondabeli Dávid aratott győzelmet Góliát felett, így a PVSE már bajnoknak tekinthető a megyei serdülő bajnokság Kiskunhalasi csoportjában. Az ideivel együtt, immár harmadszor! Rudics János hét gólt lőtt a Dávod kapujába ezzel a teljesítményével már 51 gólnál tart. A csapat pedig 19 mérkőzésen 18 győzelem, 1 döntetlen mellett 137-12-es gólkülönbséggel, 55 ponttal, 96 %-os teljesítménnyel listavezető, sőt már bajnok. Az adott és kapott gólok különbsége: 125! Katymár következik az utolsó csoportmérkőzésen, aztán irány a megyei döntő, az ismétlés reményében. A Dávod elleni hazai mérkőzés krónikája a 4., a mesterlövészek tavaszi sorrendje  a 2. oldalon olvashatók.

Csengőd-Kunbaja 3-3  (0-2)

Bravúr(?)  Csengődön

A mérkőzés krónikája a 4., a tavaszi góllövők rangsora csapatonként a 2. oldalon olvasható. Az összesített góllista áttekintéséhez jó helyen áll.>>>>

Legfontosabb csapatrész a védelem! A gól a játék sava-borsa!!

Góllövőlista élmezőny - megyei I. osztály

27 gólos: Berki (Hetényegyháza). 25 gólos: Fütyü (Tompa). 21 gólos: László (Solt). 19 gólos: Hepp (Hajós). 18 gólos: Révész (Kunbaja). 17 gólos: Makra (Lakitelek). 16 gólos: Kovács T. (Csengőd). 15 gólos: Gombkötő (Hajós). 14 gólos: Juhász (Izsák), Sánta I. (Dusnok), Aranyos (Nemesnádudvar), Kirschner (Solt). 13 gólos: Sánta Z. (Dusnok).

Bácsalmás: 5 gólos: Váits Zoltán, Kovács Imre, Snyehola Balázs. 3 gólos: Hangya László, Balla Csaba, Barna Jenő. 2 gólos: Tóth Csaba, Kővári Péter. 1 gólos: Szőke István, Körmöczi Roland, Száhl Imre, Köves Tamás, Páhor Zsolt. Öngól: Bakai (Gara), Mata (Hetényegyháza), Pusztai (Nemesnádudvar).

Kunbaja: 18 gólos: Révész Gábor. 9 gólos: Kiss Róbert. 6 gólos: Wettstein Róbert. 4 gólos: Zámbó András, 3 gólos: Kiss László. 2 gólos: Varga Mihály, Csipak János, Sáfár Csaba, Agócs László, Torma Krisztián. 1 gólos: Simon Tibor, Pálosi László, Szekeres öngól (Solt). Bács-Kun Sport

31x

**Kunszentmiklós csapata visszalépett, az eredményeit törölték, ellenfelei szabadnaposak*.  A dőlt betűs csapatok ellen  már játszott a PVSE.

A megyei első osztály csapatainak fegyelmi helyzete, a kiállítások tükrében (piros illetve második sárga lap miatt), a 28. forduló után: I. Bácsalmás 9 kiállítás, II. Nemesnádudvar 6 kiállítás. III. Kunbaja, Kiskunhalas, Izsák, Tompa, Gara 5-5 kiállítás. IV. Solt, Lakitelek, Harta, Soltvadkert, Kunszentmiklós 4-4 kiállítás. V. Bátya, Tiszaalpár, Hajós 3-3 kiállítás. VI. Hetényegyháza, Csengőd 2-2 kiállítás. VII. Dusnok: Kothencz révén 1 kiállítás.

Tavaszi forma

Góllövők a tavaszi fordulókban:

Bácsalmás, felnőtt csapat (16): Barna 3, Váits 3, Hangya 3, Páhor 1, Szőke 1, Kővári P. 1, Snyehola 1, Tóth Cs. 1, Kovács 1, Pusztai öngól (Nemesnádudvar).

Bácsalmás, ifjúsági csapat (64): Csőke 20, Bögre 14, Berényi 10, Farkas 4, Körmöczi 4, Gergely 2, Szemán 2, Stefanovics 1, Párczen 1, Tóth Cs. 1, Tóth Zs. 1, Jaszenovics 1, Máté 1, Erdősi 1, Rudics 1,.

Bácsalmás, serdülő csapat (61) : Rudics 28, Snyehola 12, Berényi 5, Erdősi 4, Farkas 2, Tóth Zs. 2, Cs. Kovács 2, Turcsányi 1, Párczen 1.

Kunbaja, felnőtt csapat (22): Révész 7, Wettstein 4, Kiss R. 4, Zámbó 2, Csipak 1, Torma 1, Agócs 1, Varga 1, Szekeres öngól (Solt). Bács-Kun Sport

Megyei I. Osztály, 29. Forduló. 1999. Május 30. Bácsalmás, 400 néző. Vezette: Madácsi, Bálint, Koszó.

Bácsalmás: Szőke - Tóth Cs., Futó, Páhor, Barna, Váits, Snyehola (Kiss B. Cs. 89.'), Kővári P., Kővári Á. (Török 74.'), Kovács, Hangya (Balla 79.1). edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté. Hajós: Székely - Hírt, Pencz, Rácz, Huber, Pintér (Pesti 45.'), Pechtinger, Káli, Nagy, Tamási, Gombkötő. Edző: Barákovics István. Gólszerző: Hangya 2, Váits illetve Káli, Hírt. Kitűnt: A PVSE csapata, különösen Tóth, Futó, Páhor, Kővári P., Kovács, Hangya illetve Hírt, Káli, Nagy, Tamási.

A 2-0-tól, a 0-6-on át, a 3-2-ig

Győzelem (2-0), a listavezető Solt, idegenben 3-1 a Szőcs-legénység ellen. Nem rossz eredmények. Ugyan mire megy a PVSE az újabb bajnoki címet "óhajtó", perpillanat még a második helyen tanyázó Hajós együttesével szemben? A két győzelem, reményt adott a tisztes helytállásra, ami természetesen a pontszerzést jelenti. A tavaly tavaszi csapat 2-0-ra győzött, míg az ősszel sima 0-6 volt az eredmény, ám az őszi együttes elég zilált állapotban lépett pályára Hajóson. A táblázat harmadik oszlopában felsorolt játékosok alkotta együttes azonban joggal bizakodhatott a pontszerzésben, mert ez az együttes tényleg csapatként lépett már pályára Soltvadkerten is, ám gólokban is megmutatkozó eredményes játékot csak a Solt és a Nemesnádudvar ellen nyújtottak. Ma már nem csak úgy tűnik, valóban összeérett a PVSE gárdája. Ezt a Hepp nélkül pályára lépő Hajós ellen is bizonyították.

Huszáros kezdés

Az utóbbi mérkőzéseken tapasztalt nagy lendülettel vetették magukat a küzdelembe a PVSE játékosai, minek köszönhetően a 10. Percben már kétgólos vezetést szereztek. Olyan támadásokat vezetve, amelynek bevezetését már régen várták a szurkolók.

7. perc: Snyehola a felezővonalról indulva a bal összekötő helyéről indította a középen kiugró Váitsot. Váits lekezelve a labdát, röviden megtolta, majd 16 méterről a kimozduló kapus felett a kapu közepébe emelte: 1-0! Régen látott szép góllal vezetett a PVSE. Nem kevésbé szép akcióból növelte előnyét.

9. perc: A felezővonalról induló Hangya kapott remek indítást a védők mögé középen. Hangya lefutotta őrzőjét és 15 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát: 2-0!!

Mi lesz itt? Gólkülönbség javítás? Nem az lett, mert a védelmünk azért még néha kihagy. Így fordulhatott elő, hogy a 13. percben Káli Lajos, akiről tudja mindenki, hogy a kapu előtt nem szabad a labda közelébe engedni, mert fejjel nagyon veszélyes, mégis két védő közül fejelte be a szépítő gólt a bal alsó sarokba: 2-1. A támadásba lendült hajósiak a 20. Percben még lőttek egy kapufát, majd a kiegyenlített erők küzdelméből úgy tűnt, PVSE előnnyel vonulnak pihenőre a csapatok, ám a 45. Percben a védők körülményeskedése miatt Hírt szerezte meg a labdát az alapvonal közelében, majd éles szögből a jobb alsó sarokba vágta: 2-2.

A szünet után ismét a PVSE kezdett nagyobb lendülettel. Az 51. Percben Kővári akciózott a baloldalon, majd a kapu elé adta a labdát, ám az erre rajtoló hazai játékost ellökte egy védő. A síp néma maradt. Nem csüggedtek a PVSE játékosok, tovább szőtték támadásaikat, gondot okozva a hajósi védelemnek.

56. Perc: a jobb oldalon a felező vonal tájékáról Kovács ívelte a labdát a baloldalon üresen hagyott Hangya elé. Hangya és Székely versenyfutásából ismét Hangya került ki győztesen és jó 25 méterről Székely fölé ismét egy "napernyőt" emelve a kapu közepébe ívelt: 3-2!

A továbbiakban bár a Hajós is igyekezett, ám gólveszélyt a PVSE támadásai jelentettek. A 82. Percben Snyehola senkitől sem zavarva, a jobb kapufára lőtte a labdát Balla beadása után, majd Balla hagyott ki ordítóan nagy helyzetet a 88. Percben.

A látottak alapján a PVSE győzelme megérdemelt, sőt nagyobb különbségű is lehetett volna. Bács-Kun Sport